Slibné dvoubrankové vedení ve Skašticích promrháno

09.05.2013 08:36

TJ SKAŠTICE - TJ TĚŠNOVICE A 5:2 (2:2)

Branky: 33., 87. Chorý, 26. Bubla, 46. Frýdl P., 53. Konečník – 2. Nehoda, 5. Černý

Sestava: Valoušek – Novotný, Slováček, Pluhař, Kunc (62. Židlík) – Petrúsek, Suchánek, Pochylý, Malát (46. Matuška) – Nehoda (55. Bartušek), Černý

Sestava domácích: Barcuch – Sehnal, Janalík, Motal T. (83. Blanarovič), Sedlák – Bubla (80. Uličný), Kvasnička, Frýdl P., Konečník – Dunda, Chorý

Série 3 utkáni v pěti dnech pokračovala na hřišti Skaštic. Trenér Hradil měl konečně k dispozici kompletní kádr.

Do utkání vtrhli Těšnovice jako urágán. Již ve druhé minutě využil zaváhání obrany Nehoda a Těšnovice vedli. Vyborný vstup do utkání potrhl v 5.minutě Černý. Domácí byli zcela zaskočení aktivitou hostujícíh hráčů. Domácí se pomalu z úvodního k.o. vzpamatovávali a vyrovnávali hru. Prvním varování o vzrustajícím tlaku Skaštic byla branka Bubly, jenž se prosadil po krásném centru Sedláka. O vyrovnání se postaral domácí kanonýr Chorý, jenž se prosadil mezi třemy hráčí Těšnovic a prostřelil vyběhnuvšího Valouška. Bohužel jako už po několikáté letos se naši hráči na hřišti chovali jiank něž si řekli před utkáním v kabině.

Stav 2:2 v poločase nebyla žádná tragédie. Hráči si v kabině společně s trenéry připomenuli způsob hry jakým by se chtěli prezentovat a šlo se na věc.

Bohužel pokyny nezůstali v hlavách, ale v kabině. Skaštice vstoupili do druhé půlky utkání ještě lépe jak Těšnovice do utkání. Ve 46.minutě vystřelil Chorý jehož střelu Valoušek jen vyrazil před zcela volného Frýdla a ten se nemýlil. Uhlídat Martina Chorého byl nadlidský výkon, ve své době to dokázal snad jen Michal Šturza. V 53. minutě využil zaváhání v rozehrávce Chorý jenž přisným centrem našel hlavu Konečníka, který utekl bránícímu Petruskovi. Těšnovická hra se totálně rozpadla. Jemné náznaky zdvedání se po těžkém direktu, naznačili střely Suchánka a  Matušky. Domácí mohly skorovat Dundou jenž ovšem svoje solo v barnku neproměnil. Poslední branku utkání vsítil Chorý jenž se k míči dostal po nedorozumnění obránců Těšnovic a golmana Valouška a důrazném napadání domácího hráče. Kromě páté branky si ź této situace odnesl nejvíce golman Valoušek. Dva stehy na bradě, ulomený zub, bolavé rameno a lehky otřes jistě nebudou zrovna přijemnou vzpomínkou na utkání. Do branky se na poslední vteřinky utkání postavil Novotný. Dnes se opět ukázalo, že Těšnovice sice mají mladý a talentovyný tým, který ovšem potřebuje nasbírat hodně zkušeností.

Nezbývá než doufat, že v pátek 10.5.2013 od 18:00 se Těšnovice zvednou v utkání s Jaroslavicemi a opět se naladí na pohodu jenž panovala v zimní připravě a na začátku jarní části sezóny.

Další zápasy: Lukov – Louky 1:0 Brázda, Ad. Hulín – Lubná 1:0 Simerský, Malenovice – Kostelec u Hol. 3:2 Mařák, Zimčík, Malota – Gerát, Hradil

Těčovice – Březnice 1:0 Bořuta.