TJ TĚŠNOVICE - PILANA ZBOROVICE   1:0 (0:0)

góly: Mrázek

Sestava TJT: Zavadil D.- Novotný,Potočný,Pochylý(Šívara),Labuda- Chalupa(Hrabal), Pluhař,Bartušek,Malát-Mrázek(Šojdr), Mršťák(Židlík)

Komentář trenéra :

Dnes k nám přijel soupeř z první poloviny tabulky, a tak utkání slibovalo atraktivní podívanou. Na skvěle připraveném trávníku se odehrál zápas dobré kvality, hlavně po taktické stránce.  Zborovice k nám přijely jako soupeř, který nemá co ztratit, ale měl touhu určitě získat skalp lídra soutěže. Začátek utkání tomu neméně napovídal, protože nás soupeř zaskočil a jako první si vypracoval dobrou pozici na vstřelení gólu, ale hostující Šprňa zklamal v zakončení. I nadále však dobrým pohybem a poctivou defenzivou měli hosté více ze hry. Náš výkon v tu chvíli byl zcela alibistický a jakoby myšlenkami už jsme slavili vítězství za 3 body. Teprve od 20 minuty se náš výkon začal zvedat, zlepšili  jsme pohyb bez míče a zpřesnili kombinaci, ale výkon byl stále netrpělivý a uspěchaný. Když to nešlo herně, pomohli jsme si standardní  situací, kdy ve 25 minutě Mrázek ve vápně využil skrumáže a dal branku na 1:0. Pak jsme měli ještě nějaké šance, ale chyběla kvalita ve finální fázi a klid v zakončení. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivněji. Divácky tato půle nepřinesla nijak atraktivní fotbal, byl to spíše boj ve středu hřiště a očekávání na chyby obou mančaftů. Gólové příležitosti přišli na obou stranách, avšak gólmani drželi dnes své týmy nad vodou. Zborovice nevyužily přečíslení 2:1, kdy se zjevil sám před brankářem Šprňa, kterého skvěle vychytal Zavadil D. A když už našeho brankáře překonaly, tak domácí obránci svého brankáře zaskočili. Na druhé straně to bylo podobné, po dobře kopnuté standardcez branky vykopával Gropl a co na bránu šlo vyrážel dobře chytající Chytrý. Dnešní utkání pro nás však bylo poučením, že nelze podcenit žádného ze soupeřů. Zborovice odehráli velmi kvalitní utkání, potvrdili, že jejich forma jde na jaře nahoru a hlavně proti týmům z popředí tabulky se jim daří. Soupeř by si dnes určitě bod za remízu zasloužil, avšak fotbal je někdy krutý. My jsme naopak rádi za 3 body, které byly dnes ubojované, každý zápas nelze vyhrávat vyšším počtem gólů. Za dnešní výhru můžeme děkovat výborně chytajícímu Dominikovi Zavadilovi, který jen potvrdil jak silné brankářské duo máme.