Katastrofa druhého poločasu

20.10.2014 07:14

Těšnovice - Skaštice 2:6 ( 1:0 )

Více než třísethlaví dav diváků se v nedělním odpolední těšil na krásný fotbal v krásném počasí. Souboje Těšnovic a Skaštic vždy slibují množství branek a krásných akcí.Od samotného začátku nasadila obě mužstva velmi vysoké tempo. Na hřišti nikdo nestál, všichni byli v pohybu a bojovalo se o káždý míč. Celkově byla vidět velká bojovnost a touha po vítěztví na obou stranách. V prvních minutách duelu byli ve střelbě aktivnější hosté, ale tento stav se velmi brzy vyrovnal. Důkazem toho bylo, že po trestném kopu Těšnovic se v pokutovém uzemí prosadil Janoštík a v 9. minutě otevřel skore na 1:0. Jelikož ve 12. minutě skaštický brankař Barcuch důrazně nesouhlasil s hlavním rozhodčím  Minarčíkem obdržel žlutou kartu. Těšnovice měli nepřímý kop v pokutovém území, bohužel Janoštík střílel těsně vedle. Další pokus o zvýšení byl  ze strany Šojdra, který se pokoušel vstřelit gol přímo z rohového kopu, bohužel míč šel příliš vysoko. Další velká šance pro domácí byla při rychlém útoku dvojce, Janoštík-Černý, ale míč šel opět vedle tyče.Velkou bojovnost prokázal v blízkosti rohového praporku Pochylý, vybojoval míč a odcentroval před bránu, i když centr šel přesně na Janoštíka, míč k němu nedopudoval, obránce ještě stačil odhlavičkovat do bezpečí.I Skaštice měli šance, kdy Konečník  již téměř na brankové čáře střílel vedle.O pár minut později opět udeřil útok Skaštic a jen díky zcela perfektnímu zákroku brankaře Maceji se neměnil stav.Ve 40. minutě stačil odbržet žlutou kartu těšnovský J. Bartušek za nedovolený zákrok.


Nic po prvním poločase neukazovalo na nějaký problém ze strany domácícha tak se i v druhé polovině zápasu čekal urputný boj o každý metr hřiště. Ovšem skutečnost byla jiná. Skaštice pomalu, ale jistě začali domácí přehrávat a vůdcem skaštické vzpory nebyl nikdo jiný než Zdeněk Konečník. Právě on po sporné penaltě vyrovnal na 1:1. Hned na to mohli opět ve svůj prospěch otočit TJT  po tom co do vápna nacentroval J. Bartušek, ale bohužel Novotnému se nepodařilo vstřelit gol. Po odpískaném faulu na Konečníka a následném trestném kopu se střelou Vymětal dostali v 65. minutě Skaštice do vedení 1:2. U Těšnovic v došlo během dalších minut ke střídání, prvně Černého nahradil Petrúsek, později Pochylého Křížek.V 66. minutě navíc obdržel těšnovský kapitán Pluhař žlutou kartu "za řeči" .O zvýšení se v 69.minutě postaral samostatnou akcí Konečník, 3:1, to ale hostům nestačilo a tak již v 73.minutě Frýdl zvyšil na 1:4. U domácích nastal zmar více se věnovali diskuzím s rozhodčím než snaze o zvrtat. Jiskřičku naděje vykřesal, krasnou prudkou ránou O.Bartušek, který snížil na 2:4 v 78.minutě. Ovšem tuto jiskřičku uhasili hosté velmi záhy. V 80. minutě se od postranní čáry se probojoval před branku Soukup a vrátil hostům poklidné tříbrankové vedení 2:5. Následovalo střídaní u obou týmů, u Skaštic Sovu nahradil Menšík, u Těšnovic Chalupu Malát. V 82. minutě zpečetil výhru hostů Mrhálek na definitivních 6:2.
 
 
Rozhodčí:Minarčík AR1:Mucha AR2: Řezníček, Delegát:Hubal
 
Sestavy:
Těšnovice:Maceja -Novotný,Pluhař,Šojdr, Chalupa(81.Malát) - Řehák-  Pochylý(69.Křížek), O.Bartušek, J.Bartušek, Černý(66.Petrúsek) -  Janoštík(83.Majkrič)
 
Skaštice:
Barcuch – Soukup, Janalík (K), Motal T., Vymětal R. – Bubla L. (88. Bubla P.), Frýdl P., Sova (80. Menšík D.), Mrhálek – Uličný (Ježák), Konečník ( Frýdl M.)

 

fotogalerie ze zápasu:

https://sovaant.rajce.idnes.cz/TJ_Tesnovice-TJ_Skastice_19.10.14_-_2_6/

pohled soupeře na zápas:

https://tjskastice.cz/konecnik-a-spol-znicili-tesnovice/