Muži pokračují v poháru

10.08.2020 08:48

Těšnovice pokračují v poháru, dalším soupeřem bude FC Morkovice

V druhém kole poháru DATART jsme přivítali celek krajského přeboru FK Bystřice pod Hostýnem. Hrálo se na hřišiti v Kroměříži, který teď naši muži využivají z důvodu rekonstrukce spadlé zídky.

Do utkání jsem vstoupili aktivně a hned od začátku jsme dobrým pohybem a kombinací nenechali příliš soupeře hrát. Prvních 20 minut se hrálo spíše mezi šestnáctkami a vyložená šance k vidění nebyla. Měli jsme však více ze hry a do šancí se postupně dostávali. zhodnotil začátek utkání trenér Potočný

Hlavička Bernatíka postrádala však razanci. Hned do několika dobrých příležitostí se dostal Černý, ale postrádal větší klid v zakončení nebo možnost finální přihrávky. V 38 minutě na sebe upozornili i hosté, kde za obranou domácích si našel místo hostující útočník, ale bohužel špatným prvním kontaktem s míčem se připravil o možnost samostatného nájezdu. V nastaveném čase prvního poločasu jsme měli možnost rohového kopu, hostující brankář míč podběhl, ten propadl k volnému Brázdilovi a míč, který už pomalu putoval do sítě ještě pro jistotu dorazil Bernatík. shrnul první poločas

Do druhé půle jsme vstoupili bez změn. Soupeř zvýšil pohyb a chtěl být aktivní, mi však pozornou hrou v obraně hosty do gólové situace nepustili a čekali jsme, že soupeř postupem času bude muset hru otevřít a budou se nám v hostující obraně otvírat okénka. Hosté dostali dobrou možnost přímého kopu ze dvaceti metrů, avšak trefili jen dobře postavenou zeď. V 72 minutě se krásnou individuální akcí prosadil Mršťák, obešel dva hostující obránce, obešel i brankáře, ale míč do prázdné brány skončil pouze na tyči. Naštěstí nás tato situace nemusela dlouho mrzet a hned o dvě minuty později po rychlé akci Bernatík patičkou našel Pluhaře a ten nedal šanci hostujícímu Mikuláškovi. Za stavu 2:0 soupeř ještě více otevřel hru, ale další šance zůstali nevyužity. V 92 minutě po závaru ve vápně už to vypadalo, že domácí hráč zahrál rukou, ale píšťalka hlavního sudího Popeláka zůstala němá a tak utkání skončilo domácí výhrou.

S dnešním výkonem jsem naprosto spokojen, v takovém vedru, které panovalo, kluci udrželi tempo po celý zápas. řekl k druhé půlce Roman Potočný

Chválit jednotlivce není třeba, na hřišti jsme fungovali jako tým, ale jeden výkon mě nadchl. Roman Černý, který ještě po uplynulé sezóně prohlašoval, že na vyšší soutěž nemá, ukázal pravý opak a předvedl velmi slušný výkon. Také defenziva fungovala skvěle a soupeři dala minimum šancí. Stále ještě probíhají dovolené, ale na hřišti to vidět nebylo a navrátilci to nebudou mít jednoduché. Doufám, že jsme formu načasovali správně a že za týden v Bojkovicích budeme ještě silnější. dodal Potočný

V dalším kole přivítáme FC Morkovice, který postoupily přes TJ Zdounky. Zápas se odehraje ve středu 26.8.2020