Odveta se nekonala a muži utrpěli první porážku

TJ Těšnovice-TJ Zdounky   0:2 (0:1)

Sestava TJT: Zavadil D.- Novotný,Brázdil,Mrázek,Pluhař-Chalupa,Bartůšek,Suchánek,Malát-Mršťák,Bernatík
střídali: Šívara,Černý

Komentář trenéra Romana Potočného:

Bohužel se naplnila má předzápasová slova, že nesmíme nechat dát soupeře první gól, protože Zdounky dostávají strašně málo branek a celá jejich hra je založená právě na poctivé defenzivě. Už v 11. minutě jsme ale nepohlídali dlouhý aut soupeře, který Kyrcz se štěstím prodloužil na zadní tyč do sítě. Stalo se pak přesně to, co jsem čekal. Zdounky se po vedoucí brance zatáhly a začaly bránit výsledek. My jsme se snažili hrát, být aktivní. Měli jsme i nějaké šance, ty jsme ale neproměnili. O zápase tak rozhodla jedenáctá minuta. Do druhé půlky jsme vstoupili stejně jako do celého zápasu. Hlavami jsme as byli ještě v šatně, kdy jsme po zbytečné chybě a propadlém balonu nechali dát gól na 0:2. Za tohoto stavu se proti Zdounkám výsledek těžko otáčí. Fotbal je však někdy takový, že i když nehrajete hezky, body máte. My jsme hráli dobře, ale nebyli efektivní v šestnáctce soupeře. Pokud nedokážeme proměnit vyložené šance a nedáme branku, nemůžeme vyhrát. Pro hosty to bylo ubojované vítězství. Z jejich strany to místa byla totální defenziva. Zdounky dokázaly bránit vápno, hostující obránci blokovali naše pokusy, a co prošlo, pochytal gólman. Hosté u nás vybojovali tři body poctivou defenzivou. Jinak derby nebylo vyhecované, hrálo se přátelském duchu. Mezi kluby žádná rivalita není. Akorát mě mrzí, že Zdounky nehrály fotbal, který by se na druhý tým tabulky slušel. Ze tří šancí nám daly dvě branky.