První mužstvo po vynikajícím výkonu naplno bodovalo

22.10.2012 10:58

TJ TĚŠNOVICE - FK LUŽKOVICE 2:1 (0:1)

Branky: Židlík, Novotný - Škrabal

Sestava domácí: Zavadil - Bartušek J., Šojdr, Pluhař, Kunc - Petrúsek (67. Novotný), Pochylý M., Židlík, Malát J. - Chalupa - Nehoda (86. Bartoněk)

Sestava hosté: bude doplněna .....

Od počátku utkání, které se prvních dvacet minut hrálo v rozpouštějící se mlze, byli domácí pánem na hřišti. Hra plná pohybu, krátkých přihrávek, rychlých kombinací, centrů z obou stran, střelby, vzruchu a okamžité bojovnosti po ztrátě míče jim až k neuvěření vydržela celý zápas bez hluchých míst. Díky koncovce domácích a vynikajícímu výkonu hostujícího brankáře Jenčeka se však výhra nerodila lehce. V úvodu utkání zahrával trestný kop Pochylý a jeho pěknou střelu přes zeď s námahou vyrazil brankář konečky prstů na roh. Závary při třech rohových kopech byli velmi nebezpečné. Do dobré šance se tlačil Malát, ale nezkrotil rychlou přihrávku od Nehody a míč mu utekl do zámezí. Prudký centr Petrúska tlačil do brány Nehoda, ale obránci před čárou zblokovali na další roh. V další akci mohl jít sám na bránu Nehoda, ale míč nakonec zasekl a střela Židlíka z hranice vápna skončila v rukavicích brankáře. Po výborné kolmé přihrávce běželi sami na bránu Nehoda s Chalupou, který se jako rychlejší nakonec zhostil míče, ale nedokázal obstřelit daleko z brány vyběhnutého Jenčeka, který vyrážel nohama a chtělo to spíše kličku do prázdného středu s pohodlnějším zakončením. Hosté se jen bránili, jejich odkopy byli nekonstruktivní, zejména záložníci hráli bez potřebného pohybu a kvality a míč se jim často a velmi rychle vracel zpět do přetížené obrany. I tak zčista jasna otevřeli skóre, když už za jasného slunečního svitu bez mlhy zahrávali trestný kop někde z prostoru u střídačky a dlouhý nákop na zadní tyči, kde dělal velmi dobře prostor zkušený stoper Punčochář pak  spadl ve skrumáži přimo na nohu Škrabala, který po zemi otevřel skóre na 0:1. Domácí neznervózněli a nadále se tlačili před Jenčeka s vypracováním dalších šancí. Nejprve hlavní rozhodčí odpustil hostům penaltu, když unikajícího Petrúska šikovně přidržel stoper hostů, ale pískalo se až za dvě minuty později, když se Nehoda dostal s míčem do vápna, kde ho poměrně nešťastně srazil podklouznutý brankář Jenček a kopala se penalta. Tu kopl poměrně dobře k tyči Pochylý, ale brankář Jenček si lehce povyběhl a jeho střelu bravůrním zákrokem vyrazil na roh. Před poločasem ještě postupoval sám na vyběhnutého Jenčeka Nehoda, ale místo jasného přehození míč zastavil, podržel a zpomalená akce už ke gólu nevedla. Několik závarů pak hosté přežili a do kabiny odcházeli k pause s jednogólovým vedením.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Tlak domácích sílil, nebezpečné byly akce zejména po obou krajích, kde se dobře doplňovali obránci s halvy a kam zkušený střed zálohy s Židlíkem a Pochylým až precizně rovnoměrně rozděloval míče. Hosté se však obětavě bránili a ještě více zhustili prostor před svým brankářem, dopředu se moc nehrnuli až na pár náznaků brejků v jednom až dvou hráčích. Pasivita se jim však vymstila. Dvacet minut před koncem zápasu zabojoval v souboji střídající Novotný, míč se pak dostal k Židlíkovi, který pohotově bez přípravy z 16-ti metrů pravačkou napálil k tyči a srovnal na 1:1. Domácí pak za hlasité podpory diváků, která tu už dlouho taková nebyla, výsledek otočili. Čtvrt hodiny před koncem si na centr do vápna naběhl Novotný a v pádu nadhernou hlavičkou k tyči převážil misku vah a skóre na 2:1 pro domácí. Za pár minut později se v šanci domácích odrazil míč k Bartuškovi, jehož bombu z 20 metrů směřující do šibenice vyhlavičkoval z čáry za již překonaným brankářem hostující obránce. Další průnik Maláta zaváněl gólem, ale zkušený Punčochář akci na poslední chvíli zachránil. Hosté se pak dostali do velmi nebezpečné akce, když po kombinaci od levé lajny postupovali do vápna, ale místo střelili volili přihrávku, kterou domácí zachytili a odkopli. Definitivně rozhodnout se snažil Novotný, jehož křížná rána skončila na břevně. Domácí pak držením míče ovládli úplný závěr zápasu a zaslouženě získali tři body, které je posunou o další kousek výš v tabulce.    

Další zápasy: Skaštice – Jaroslavice 0:4 Fajgara, Polách, Švach, Macalík, Ad. Hulín – V. Otrokovice B 2:1 Volek, Motal – Minarčík, Lukov – Malenovice 1:2 Hudeček – D. Bartoň, Marák, Baťov 1930 – Tečovice 4:0 Zapletal 2, Vitásek, Ištvánek, Louky – Březnice 2:3 Mičola, Michalovský – Chvíla, Ambroz, Juran, Lubná – Kostelec u Hol. 1:3 Skácel – Odstrčilík, Gerát, Oral.