SK Baťov 1930 o.s. – TJ Těšnovice   1:0 (1:0)

Rozhodčí: Daněk Roman – Ševý Jiří, Dlouhý Petr

ŽK: Skyba, Krajča – Bartušek,Malát,Matuška, Slováček

SK Baťov 1930 o.s.: Stýblo – Janovský, Spurný, Zapletal L., Skyba (58. Koplík), Ištvánek (74. Slobodian), Krajča, Vitásek, Janeba (87. Daněk), Zapletal P., Spurný

Těšnovice: Zavadil – Bartušek, Pluhař, Slováček, Židlík, Novotný (75 Petrúsek), Matuška,Pochylý, Malát (62. Kunc), Chalupa, Suchánek

V nezvyklém fotbalovém čase v pátek v 18:30 h. pod umělým osvětlením a na umělé trávě v areálu na Baťově, nastoupili hráči Těšnovic s cílem navázat na výhru z minulého kola a dovést body domů do Těšnovic. V úvodu zápasu v 5. minutě se po centru Novotného krásně uvolnil Suchánek, ale jeho střelu brankář domácích zneškodnil. Ihned z protiútoku se předvedl gólman Zavadil, kdy bravurně zneškodnil střelu domácího hráče, který šel na něj z boku úplně osamocen. Poté zápas pokračoval za stále převahy našeho mužstva až do 22. minuty, kdy domácí podnikli ojedinělý protiútok, kdy na hranici šestnáctky se uvolnil Spurný a po zemi překonal gólmana Zavadila – 1:0. Po této sprše Těšnovice nesklonily hlavu, ale naopak hráči zvýšili pohyb a dostali domácí pod tlak, kdy však až do konce poločasu z tohoto tlaku stála za zmínku pouze střela Suchánka, která šla těsně vedle tyče. Do druhého poločasu vletěli naši kluci jako uragán. Zmáčkli svého soupeře na jeho polovině a tento nevěděl co na běhající hosty hrát. Z tohoto tlaku v 61. minutě dosáhl gólu Suchánek, avšak tento nebyl pro ofsajd uznán. Do konce zápasu se průběh utkání nezměnil. Domácí za celý druhý poločas se dostali snad pouze dvakrát na polovinu hostů, jinak se hra odehrávala pouze na polovině domácích, kdy však Těšnovice nenalezly recept, jak překonat obranný val soupeře. Průběh dnešního zápasu ukázal jak dokáže být fotbal krutý. Z týmu Těšnovic nelze z tohoto utkání nikoho vyzdvihnout pro výborný výkon, protože toto by si zasloužili všichni, co byli na hřišti. Kluci makali, bojovali, při ztrátě míče ihned napadali soupeře, který byl z toho až zoufalý, ale kýžený úspěch v podobě gólu to nepřineslo. Po zápase i vedení domácího týmu přiznalo, že dnes nevyhrálo lepší mužstvo a uznali, že s lepším soupeřem ještě v této sezóně nehráli. V této situaci lze jen kluky povzbudit, aby nevěšeli hlavy a makali tak dál, kdy výsledky se musí dostavit a tuto smůlu zlomit již v dalším domácím zápase s mužstvem Louk.

Text: M.Bsonek

Další výsledky : Malenovice – Jaroslavice 0:2 nehl., V. Otrokovice B – Tečovice 1:3 (1:1) nehl., Skaštice – Březnice 1:3 Konečník – Dostál, Dvorník, Chvíla, Ad. Hulín – Kostelec u Hol. 4:1 Motal, Štoll 2, Volek – vlastní, Lukov – Lužkovice 1:3 Hudeček – vlastní, Ronza T., Holý, Louky – Lubná 2:0 Chytil, Martinec.