TJ Těšnovice - FC Kvasice 1:2 (0:0)

Branky: Bernatík

Sestava: Zavadil-Labuda(Novotný),Mrázek,Šilinger,Pluhař,Suchánek,Urubek(Černý),Bartůšek,Mršťák(Matuška),Chalupa, Bernatík

Komentář trenéra Romana Potočného

Dnešní utkání mohlo potěšit oko diváka. Hrál se atraktivní rychlý fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Prvních 20 minut se týmy spíše rozehrávali, nikdo nechtěl udělat chybu, přesto se nějaké šance naskytly, kvasický Dočkal minul branku jen o pár centimetrů, na druhé straně se chybným finálním dotekem připravil o šanci Chalupa. Dělali jsme však hrubé chyby v rozehrávce, které Kvasice rychlým přechodem trestaly. Až posledních deset minut první půle jsme se zklidnili a začali lépe a bezchybně kombinovat. Bohužel však bez gólového zakončení. Do druhé půle jsme udělali dvě změny v sestavě a na hře to bylo znát, dobře jsme kombinovali a dostávali se i do šancí. V 56 minutě Mršťák průnikovou přihrávkou našel Černého, který krásným centrem posadil míč na hlavu Bernatíka, který se z takových pozic nemýlí. Po dané brance jsme měli ještě další šance, Bernatík v souboji jeden na jednoho s kvasickým Svobodou neuspěl. Mršťák pálil nad branku a možnosti, kdy jsme se dostali do přečíslení, jsme špatně ve finále vyřešili. Šilinger měl dvě dobré příležitosti ke skórování, ale Svoboda byl na místě a hosty podržel. Proto přišla 77 minuta a trest, kdy hostující Drápal z přímého kopu posadil míč na hlavu Neuberta, který srovnal na 1:1. Už to vypadalo na remízu a vývoj zápasu tomu i odpovídal, bohužel pro nás po špatně zahraném rohu se Kvasice dostali do rychlého brejku, který hasil skluzem Novotný tak nešťastně, že hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten následně proměnil Lepša. Snažili jsme se ještě v závěru vyvinout tlak, ale hostující obrana ho ustála a Kvasice postupují dál. Mi se však nemáme za co stydět, dnes jsme nebyli horším mančaftem, ale fotbal je někdy takový. I tak dojít až mezi nejlepších 8 týmů kraje je pro nás vzpruha do budoucna.