31.07.2019 08:41

TJ Těšnovice - FC Malenovice    5:1

Branky: Brázdil,2x Malát, Šojdr, Chalupa

Komentář trenéra Romana Potočného:

Dnešní utkání částečně zkomplikovala bouře před začátkem utkání, díky níž byl terén podmáčený, nikoliv však nehratelný. Utkání začalo pozvolna, soupeři se poznávali ale tempo hry od začátku bylo dobré, díky rychlému terénu. Do první vážné šance jsme se dostali v 11.minutě po dobře zahraném rohovém kopu, kdy ještě Brázdila vychytal hostující brankář, avšak hned z následného rohu posadil Židlík míč na hlavu opět Brázdilovi a ten dostal domácí do vedení. To hosty nakoplo k větší aktivitě a i oni měli 2-3 dobré příležitosti ke skórování, domácí Zavadil si však s pokusy hostů poradil. Hra byla místy hodně tvrdá, místy až moc rozkouskovaná emocemi hráčů na hřišti. Ve 45.minutě Malát využil chyby hostů a v rychlém protiútoku ve spolupráci s Chalupou vstřelil pro domácí důležitý druhý gól do šaten. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, držet míč na svých kopačkách a využívat chyb hostujícího týmu. To se podařilo v 55.minutě, kdy Malát získal míč a dal svoji druhou branku v utkání. Hosté v 66.minutě využili zaváhání domácí obrany a po pěkné křídelní akci a přihrávkou před prázdnou bránu snížil hostující Paták. Ovšem hned o 4.minuty později po rychlém úniku Suchánka po křídle a přihrávkou před bránu vyzval ke skórování Šojdra, který jesličkami přidal 4 branku domácích. To už hosté trochu rezignovali, avšak snahu o rychlé výpady do domácí obrany stále měli, své šance však už nevyužili. Definitivní tečku za utkáním udělal domácí Chalupa, kdy si pohrál hned s několika obránci hostů a chytrým zakončením do protipohybu brankáře dal podobu konečnému výsledku 5:1. Utkání hodnotím pozitivně, hlavně směrem dopředu jsme byli efektivní a i produktivní, avšak mezírky v našich zadních řadách byli, naštěstí pro nás je hosté tak efektivně nevyřešili. Tempo hry bylo na dobré úrovni, jsem rád, že po celých 90 minut nám síly nechyběli. Je však ještě co zlepšovat do příštího utkání, kde narazíme na kvalitního soupeře z Morkovic.