V generálce na sezónu VÍTĚZNĚ

25.03.2019 11:08

V neděli naši muži odehráli poslední utkání v přípravě s celkem TJ Sokol Koválovice, který hraje 1.B Olomouckého kraje. Hrálo se v krásném areálu Těšnovic, před početnou základnou fanoušků. kde se hráli dva odlišné poločasy.

TJ TĚŠNOVICE - TJ SOKOL KOVÁLOVICE      6:1

Branky: 3x Malát, 2x Pluhař a Bartůšek

Sestava TJT: Zavadil F. ( Zavadil D.) - Labuda, Brázdil, Pochylý, Pluhař - Bartůšek,Chalupa, Mršťák,Šojdr- Černý, Malát, ( Hrabal, Mrázek, Šivara, Halamíček, Novotný)

Hodnocení trenéra Romana Potočného:  Do dnešní generálky před jarními odvetami jsme vstupovali v plné sestavě na perfektně připraveném hřišti v domácích podmínkách. První půle přinesla kvalitní fotbal z naší strany, kterému nechybělo téměř nic. Hráči plnili přesně úkoly, ke kterým jsem je před zápasem nabádal. Nechyběla agresivita,pohyb ani koncentrace směrem dozadu. Snažili jsme se o kombinaci a co největší držení míče. Soupeř začal aktivně, ale postupem času jsme si začali vytvářet tlak a převahu, byli jsme lepší v pohybu s míčem i bez něj. V 11 minutě zkusil Malát střelu ze střední vzdálenosti, která nebyla nijak vydařená, avšak zapadla za levou tyč a překvapila tak hostujícího brankáře. Hned o 3 minuty později jsme zahrávali rohový kop, propadnutý balón si na vápně našel Pluhař a krásnou střelou nechal vyniknout hostujícího Švece v brance. Ve 26 minutě si už domácí kapitán zpravil chuť, kdy Bartůšek ho našel přesným centrem, který už uklidil z voleje do branky. Hned o dvě minuty později jsme měli možnost zahrávat přímý volný kop z hranice šestnáctky, Bartůšek se ujmul této možnosti a dává gól, nutno říci, že i díky teči zdi do protipohybu gólmana. Ve 30 minutě nás hosté dobře napadali, řešili jsme situaci sice konstruktivně, ale několik přihrávek jak se říká do „špeku” vyvrcholilo až ve špatný odkop, hostující hráč se ujmul míče a nádhernou střelou z 25m nedal domácímu Zavadilovi F. v brance šanci. Ke konci první půle jsme měli možnost ještě přímého volného kopu, ke kterému se postavil Pluhař a krásnou střelou přes zeď uzavřel první poločas. Druhá půle už tolik fotbalových věcí nepřinesla, chyběla mezihra a větší klid na kopačkách, začalo se hrát nahoru dolů, šance na vstřelení gólu byly na obou stranách. Na můj vkus jsme dali soupeři až moc příležitostí na vstřelení branky, ve kterých nás podržel výborně chytající D. Zavadil. V zadních řadách mi chyběla ve druhé půli komunikace, rychlejší přístup, ale bránění celého týmu nebylo tak aktivní jako v první půli. Ve 47 minutě Malát z 25m dal krásný gól. Za zmínku stojí akce na jeden dotek po ose Novotný-Mršťák-Chalupa a nabídka před prázdnou branku Malátovi, ovšem na poslední chvíli hostující obrana stihla překazit tuto pohlednou akci. V 87 minutě využil špatného rozehrání gólmana Malát a dává svoji třetí branku, kterou potvrzuje svoji střeleckou formu v přípravě, doufejme, že ji potvrdí i v soutěžním utkání za týden. Jsem rád, že jsme mohli odehrát toto přípravné utkání už na přírodní trávě, poděkování patří všem, kteří vložoo nemalé usilí na jeho připravu.

Další utkání naši muži odehrají už mistrovské a to s celkem Družstevník Střilky v neděli od 15:00 v Těšnovicích

téměř nic. Hráči plnili přesně úkoly, ke kterým jsem je před zápasem nabádal. Nechyběla agresivita,
pohyb ani koncentrace směrem dozadu. Snažili jsme se o kombinaci a co největší držení míče. Soupeř
začal aktivně, ale postupem času jsme si začali vytvářet tlak a převahu, byli jsme lepší v pohybu
s míčem i bez něj. V 11 minutě zkusil Malát střelu ze střední vzdálenosti, která nebyla nijak vydařená,
avšak zapadla za levou tyč a překvapila tak hostujícího brankáře. Hned o 3 minuty později jsme
zahrávali rohový kop, propadnutý balón si na vápně našel Pluhař a krásnou střelou nechal vyniknout
hostujícího Švece v brance. Ve 26 minutě si už domácí kapitán zpravil chuť, kdy Bartůšek ho našel
přesným centrem, který už uklidil z voleje do branky. Hned o dvě minuty později jsme měli možnost
zahrávat přímý volný kop z hranice šestnáctky, Bartůšek se ujmul této možnosti a dává gól, nutno říci,
že i díky teči zdi do protipohybu gólmana. Ve 30 minutě nás hosté dobře napadali, řešili jsme situaci
sice konstruktivně, ale několik přihrávek jak se říká do „špeku” vyvrcholilo až ve špatný odkop,
hostující hráč se ujmul míče a nádhernou střelou z 25m nedal domácímu Zavadilovi F. v brance šanci.
Ke konci první půle jsme měli možnost ještě přímého volného kopu, ke kterému se postavil Pluhař a
krásnou střelou přes zeď uzavřel první poločas. Druhá půle už tolik fotbalových věcí nepřinesla,
chyběla mezihra a větší klid na kopačkách, začalo se hrát nahoru dolů, šance na vstřelení gólu byly na
obou stranách. Na můj vkus jsme dali soupeři až moc příležitostí na vstřelení branky, ve kterých nás
podržel výborně chytající D. Zavadil. V zadních řadách mi chyběla ve druhé půli komunikace, rychlejší
přístup, ale bránění celého týmu nebylo tak aktivní jako v první půli. Ve 47 minutě Malát z 25m dal
krásný gól. Za zmínku stojí akce na jeden dotek po ose Novotný-Mršťák-Chalupa a nabídka před
prázdnou branku Malátovi, ovšem na poslední chvíli hostující obrana stihla překazit tuto pohlednou
akci. V 87 minutě využil špatného rozehrání gólmana Malát a dává svoji třetí branku, kterou potvrzuje
svoji střeleckou formu v přípravě, doufejme, že ji potvrdí i v soutěžním utkání za týden. Jsem rád, že
jsme mohli odehrát toto přípravné utkání už na přírodní trávě, poděkování patří všem, kteří