V okresním derby výhra během jedné minuty

FC Morkovice - TJ Těšnovice   1:2 (1:0)

Branky: Bernatík, Malát

Sestava TJT: Zavadil F. - Novotný,Potočný(Brázdil),Mrázek,Pluhař-Chalupa,Suchánek,Bartušek,Malát(Židlík)-Mršťák(Hrabal),Bernatík(Štěpánů)

Komentář trenéra Potočného

V Morkovicích jsme narazili na mladý a aktivní tým. Začátek celkem patřil domácím, kteří na nás vyrukovali s vysokým presinkem. Nechtěli nás nechat hrát. Dobře nás dostupovali, my jsme neměli čas na rozehrávku. My jsme ale postupně hru vyrovnali a vypracovali jsme si nějaké možnosti. V 18. minutě šli ale do vedení domácí, když se po pěkné kombinační akci a po úniku z pravé strany z malého vápna prosadil dorážející Zápařka. My jsme mohli rychle vyrovnat, ale Bartůšek mířil z penalty do tyče a neuspěli jsme ani při následné dorážce. Poté jsme ale zapnuli a hráli aktivně. Zrychlili jsme přechod přes střed hřiště a začali se dostávat do šancí. Po rohu skončil balon na břevnu, pak šel sám Chalupa, ale nevyřešil to ideálně. Do zakončení se dostal i Bernatík, který ale rovněž neuspěl. Vyrovnání přišlo až v závěru. Mršťák zatáhl míč, našel Bernatíka, který totožným způsobem jako domácí Zápařka srovnal na 1:1. Hned za dvě minuty jsme předvedli další hezkou akci. Malát po úniku ze strany prostřelil domácího brankáře. Zbytek utkání se v klidu dohrál. Morkovice už jsme do šance nepustili. Pro nás je to zasloužené vítězství. Doplatili jsme ale na neproměňování šancí. Kdybychom byli v koncovce přesnější, mohl být zápas rozhodnutý daleko dřív. Na druhé straně se zase ukázala síla týmu, který se stejně jako minulý týden ve druhé půli zvedl a otočil zápas.