Čk: Bernatík

Sestava: Zavadil D.- Brázdil,Potočný,Šilinger,Pluhař,Chalupa,Bartůšek,Mršťák,Urubek,Černý,Bernatík

střídali: Zavadil F., Mrázek, Malát, Novotný, Labuda

Komentář trenera Romana Potočného

Do utkání jsme vstoupili s malinko pozměněnu sestavou oproti víkendovému utkání, ale na hře týmu to nebylo nijak znát. Těší mne fakt, že máme na lavičce adekvátní náhradníky v případě zranění. Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně, napadali nás velmi vysoko a měli hned od prvních minut touhu dát rychle branku. Nám se podařilo tento tlak ustát bez větších příležitostí, to málo co prošlo, pochytal Zavadil D. v brance. Začali jsme se pomalu osmělovat a být nebezpeční, bohužel 24. minuta tento fakt utnula, to když Bernatík zbytečně oplácel v přerušené hře a musel pod sprchy. To samozřejmě hostům nahrálo ještě více do karet a vytvářely si střelecké pokusy, naštěstí jen z větší vzdálenosti.  Ve 33 minutě jsme si vybojovali roh, a naložili sním maximálně efektivně, kdy Brázdil si našel balón na přední tyči a dal první branku utkání. Tímto gólem začala tříminutová přestřelka, protože hosté hned o minutu později po chybě v naší rozehrávce dokázali vyrovnat. To nás nesrazilo v aktivitě a po dalším rohu o minutu později jsme si vzali vedené zpět, když Ondra Šilinger nadvakrát dokázal dostat míč do sítě. Druhou půli jsme chtěli hrát takticky, zezadu, protože nám chyběl jeden hráč v poli, hráli jsme zodpovědně a maximálně koncentrovaně. Nicméně postupem času se pár možností hostům naskytlo, ale Zavadil F. vše pochytal, nebo střelecké pokusy byly nepřesné. Mi se dostávali však i v deseti do dobrých příležitostí a aktivní hrou jsme donutili hosty k faulům, v 70 minutě viděl druhou žlutou Maticz. Poté se hra srovnala a k vidění byl fotbal nahoru dolů. Branky už však žádné nepadly a mi tak postupujeme dále v pohárové části. Dnes předvedl vynikající výkon celý tým, ale jeden převyšoval. Pepa Mršťák si dnes s hosty doslova dělal co chtěl a jen ukázal, že věk je jen číslo, protože proti některým, i o polovinu mladším hráčům hostů, to vidět nebylo. Doufám, že dobrou formu posledních dvou zápasů si přeneseme i do dalšího mistrovského utkání ve Fryštáku.

Dalším soupeřem ve čtvrtfinále poháru DATART budou FC Kvasice, zápas se odehraje 9.9.2020 v 17:00