V přípravě první prohra

11.03.2019 11:59

V sobotu se naše A-mužstvo představilo na umělé trávě v Kroměříži proti SK Tlumačov, který hraje krajskou soutěž. V oslabené sestavě bohužel naše mužstvo utrpělo po minulém gólostroji první porážku. I tak se hrál rychlý a kombinační fotbal s mnoho šancemi na obou stranách. Gólově se, ale bohužel prosazovali jen hráči Tlumačova.

TJ TĚŠNOVICE - SK TLUMAČOV       1:2   ( 0:1 )

Sestava TJT : Zavadil F. - Novotný, Mrázek, Štěpánů, Labuda - Hrabal, Suchánek, Matuška, Pluhař - Mršťák. Malát ( Šivara, Zavadil D. )

Komentář trenéra Potočného: K dnešnímu utkání jsme nastupovali v hodně okleštěné sestavě, důvodem byly většinou pracovní povinnosti našich borců. Avšak právě to naše hráče ještě více semklo k týmovému výkonu. V prvním poločase se hrál rychlý, kombinační fotbal, který přinesl nemálo gólových příležitostí na obou stranách. Do dobrých příležitostí se dostal rychlými výpady agilní Malát, pak zkušeného Mršťáka vychytal brankář v samostatném nájezdu a několik pěkných střel ze střední vzdálenosti stačili hostující borci zblokovat, nebo je podržel výborný brankář. V závěru prvního poločasu hosté využili špatné komunikace mezi našimi obránci a dostali se rychle k odraženému balónu a krásnou střelou z 20m do šibenice otevřeli skóre. Druhý poločas navázal na ten první, pokračovalo se v kombinační hře na obou stranách. V 61 minutě hosté využili chybné rozehrávky a dostali se do vedení 2:0. O pět minut později jsme měli dobrou příležitost po standardní situaci ze 20m, Mršťák sice trefil branku, ale střela neměla razanci. Chuť si však spravil v 78 minutě, kdy po individuálním průniku nedal hostujícímu brankáři šanci a snížil na 2:1. Po té se již hra na obou stranách otevřela, k vidění byly šance jak domácích tak hostujících, ale s těmi si brankáři již poradili. V 88 minutě jsme měli možnost srovnat z pokutového kopu, Pluhaře však vychytal hostující gólman. Kluky musím pochválit za bojovný výkon, spokojený jsem i s kombinací a chutí hrát s míčem, což pochválil i soupeř.

Další přípravné utkaní sehraje naše A mužstvo 16.3.2019 v 16:00 na umělé trávě v Kroměříži s celkem FK Němčice nad Hanou

K dnešnímu utkání jsme nastupovali v hodně okleštěné sestavě, důvodem byly většinou pracovní
povinnosti našich borců. Avšak právě to naše hráče ještě více semklo k týmovému výkonu. V prvním
poločase se hrál rychlý, kombinační fotbal, který přinesl nemálo gólových příležitostí na obou
stranách. Do dobrých příležitostí se dostal rychlými výpady agilní Malát, pak zkušeného Mršťáka
vychytal brankář v samostatném nájezdu a několik pěkných střel ze střední vzdálenosti stačili
hostující borci zblokovat, nebo je podržel výborný brankář. V závěru prvního poločasu hosté využili
špatné komunikace mezi našimi obránci a dostali se rychle k odraženému balónu a krásnou střelou
z 20m do šibenice otevřeli skóre. Druhý poločas navázal na ten první, pokračovalo se v kombinační
hře na obou stranách. V 61 minutě hosté využili chybné rozehrávky a dostali se do vedení 2:0. O pět
minut později jsme měli dobrou příležitost po standardní situaci ze 20m, Mršťák sice trefil branku, ale
střela neměla razanci. Chuť si však spravil v 78 minutě, kdy po individuálním průniku nedal
hostujícímu brankáři šanci a snížil na 2:1. Po té se již hra na obou stranách otevřela, k vidění byly
šance jak domácích tak hostujících, ale s těmi si brankáři již poradili. V 88 minutě jsme měli možnost
srovnat z pokutového kopu, Pluhaře však vychytal hostující gólman. Kluky musím pochválit za
bojovný výkon, spokojený jsem i s kombinací a chutí hrát s míčem, což pochválil i soupeř.