TJ Těšnovice - TJ Dolní Němčí 2:0

Branky: Bernatík, Pluhař

Sestava TJT: Zavadil-Pluhař,Šilinger,Mrázek,Slováček,Černý(Labuda,Novotný),Suchánek,Urubek,Mršťák,Chalupa,Bernatík(Matuška)

Komentář trenéra :

Po předchozích dvou nezdarech a po devíti obdržených brankách bylo nad čím v týdnu přemýšlet. Do utkání jsme šli s tím, že nemůžeme dělat laciné chyby a hrát tak útočný fotbal, jinak nás budou soupeři nemilosrdně trestat. Zaměřili jsme se na defenzívu a zodpovědný přístup každého hráče, a tomu odpovídal i sobotní výsledek, výhra 2:0. Utkání začalo oťukáváním z obou stran, soupeři se neznají. Postupně jsme však začali převažovat misku vah na naši stranu a dostávali jsme se do šancí, hlavně aktivně hrající Bernatík dělal hostujícím stoperům problémy, když si dokázal několikrát najít prostor za jejich zády, někdy však za cenu ofsajdového postavení. Jinak tomu bylo ve 30 minutě, kdy milimetrový pas Šilingera dokázal mazáckým lobem zužitkovat ve vedoucí branku. Hosté měli v první půli jednu gólovou šanci, kdy po sraženém míči se ve vápně ocitl osamocený hráč Němčí, Zavadil D. v brance ho však vychytal. Do druhé půle jsme vstoupili stejně jako do té první, aktivně. V 51 minutě Šilinger chytrým a přesným lobem našel Chalupu na útočné polovině, ten vysunul kolmou přihrávkou Bernatíka do šance a hosté museli zatáhnout za záchranou brzdu a byl z toho faul na hranici velkého vápna. K exekuci se postavil Pluhař a přesnou střelou k tyči nedal šanci Kvasničkovi v bráně. Po vedení 2:0 přišla nezáživnější část utkání s hrou mezi šestnáctkami. Posledních 15 minut však patřil hostům, kteří chtěli ještě utkání zdramatizovat, domácí obrana však byla dnes 100 %, a když hosté dostali možnost přímého kopu z 20 metrů, tak se zaskvěl skvělým zákrokem Zavadil D. v brance a vychytal pro nás první nulu v nové soutěži. Jedinou kaňkou utkání jsou další zranění Černého a Labudy, bohužel v tomto směru nás štěstí opouští a zraněných hráčů přibývá, uvidíme za týden, v jakém počtu budeme schopni jed do Kunovic se porvat o další body do tabulky.