FC KVASICE - TJ TĚŠNOVICE     2:4

Góly: Malát,Mršťák,Pluhař,Potočný

Sestava TJT: Zavadil F.- Labuda,Brázdil,Potočný,Novotný- Malát,Pluhař,Chalupa,Černý- Mrázek, Mršťák

Komentář trenéra Romana Potočného:

Dnes jsme jeli odehrát utkání ke svému sousednímu rivalovi do Kvasic. Ačkoli postavení soupeřů je v tabulce zcela odlišné, tak jsem měl z tohoto utkání obavy, protože B týmy dokážou vždy nepříjemně překvapit. Do utkání jsme však chtěli vstoupit aktivně, dát brzy branku a maximálně využívat velkého hřiště pro kombinaci. Tento záměr se brzy začal naplňovat a již ve 4 minutě po pěkné kombinaci se Malát křižnou střelou na vzdálenější tyč prosadil. Vedoucí branka nás povzbudila a dobrou kombinací a pohybem jsme soupeři toho příliš nedovolili. Do 34 minuty jsme měli jasně navrch, avšak v tento okamžik se začal ráz utkání měnit, kdy po zbytečném faulu uprostřed hřiště dostal Brázdil druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Ve 38 minutě se nám povedla rychlá akce, kdy dlouhý pas za obranu si našel Černý a Mršťákovipředložil gól přesnou přihrávkou před prázdnou bránu. Do poločasu jsme dvou gólové vedení už udrželi. Do druhé půle jsme museli díky vyloučení upravit řady a hlavně taktiku. Chtěli jsme hrát koncentrovaně směrem dozadu, držet míč co nejdéle na kopačkách a maximálně využívat možnostirychlých brejků. Soupeř však nastoupil aktivně a rozdíl jednoho muže byl na hřišti znát. Domácí dobře drželi míč a kombinovali, ale naštěstí jen v dostatečné vzdálenosti od naší branky. V 60 minutě se Kvasicím však podařilo skórovat, kdy první pokus ještě Zavadil vyrazil, avšak Dohorák vyražený míč uklidil zpět do brány. To domácí nakoplo k ještě větší aktivitě a následně se lámal osud utkání, kdy Pospíšil postupoval sám na branku, toho vychytal Zavadil a následnou dorážku musel na brankové čáře řešit dobře postavený Mrázek, další příležitosti z tohoto závaru už jsme poctivou prací ubránili. V 78 minutě si Malát vzal míč u postranní čáry a sólem v maximální rychlosti přes půl hřiště a přes několik soupeřů předložil míč Pluhařovi a ten dělovkou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci. Vedení 3:1 nás zklidnilo, soupeř více otevřel hru a mi měli více prostoru a možností k brejkům. Některé jsme však nedotáhli už do gólové radosti. V 89 minutě musel domácí brankář zatáhnout za záchranou brzdu a měli jsme možnost zahrávat pokutový kop, který rozhodl o naší výhře. O minutu později se však domácím podařilo zkorigovat výsledek na 2:4. Kluci si dnes zaslouží pochvalu, 60 minut v deseti jsme dokázali odehrát v dobrém tempu a dát tři branky, ukázalo to jen naší velkou sílu a pohodu mužstva, kterou výborným výkonem podpořil chytající Filip Zavadil.