FC Koryčany - TJ Těšnovice 0:3

Branky: Mršťák, 2x Bernatík

Sestava: Zavadil- Novotný,Mrázek,Šilinger,Pluhař,Suchánek,Mršťák,Matuška,Chalupa,Bernatík,Bartůšek (Slováček,Brázdil)

Komentář trenera Romana Potočného

Do zápasu jsme vstoupili vlažně a prvních 15 minut nechali domácí hrát. Naštěstí z tohoto tlaku domácí žádnou branku nedali a mi převzali aktivitu na svou stranu. Zlepšili jsme pohyb bez míče, důraz v osobních soubojích a dostupování soupeře. Začala se dařit i kombinace. Do první gólové šance se dostal Pluhař, míč propadl celým vápnem, bohužel jej ve skluzu nedokázal usměrnit do poloprázdné branky. Ve 35 minutě se nám povedla křídelní akce, kdy Chalupa zatáhl míč po levé straně a zpětnou přihrávkou našel osamoceného Mršťáka a ten nedal domácímu Rotterovi v brance šanci. První poločas jsme pak dohrávali s míčem na svých kopačkách a předváděli jsme pěkný kombinační fotbal, který bohužel nemohli diváci ocenit kvůli omezením. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně a nenechat se zatlačit na vlastní polovinu, jako tomu bylo na začátku utkání. Drželi jsme dobře míč, ale k ohrožení branky jsme se dostali až v 72 minutě, kdy Bernatík dobře načasoval svůj náběh a dostal se do samostatného uniku, který na rozdíl od předešlých utkání proměnil. Vedení 2:0 nám dalo ještě větší klid na kopačky a i nadále jsme měli utkání pod kontrolou. Nedali jsme domácím ani šanci k závěrečnému tlaku, ba dokonce jsme otevřené obrany ještě využili v nastaveném čase, kdy Bernatík procedil míč do branky podruhé. Dnes kluci zaslouží pochvalu, odmakali celý zápas a šli si za vítězstvím. Dobrý výkon předvedl Matuška, který se konečně dostal do základní sestavy po dlouhodobém zranění a dokázal, že za dobu co byl mimo hru, neztratil nic z fotbalového umu. Defenzíva pracovala dnes taktéž bezchybně a tak si odvážíme důležité tři body z horké půdy Koryčan.

Je jen škoda, že kvůli vládním nařízením příští týden nenastoupíme, protože výsledky a předvedená hra v posledních utkáních měla stoupající tendenci a mohli jsme potrápit další soupeře.