Z Fryštáku tři body

31.08.2020 15:55

Zvládnout úspěšně další utkání ve Fryštáku a potvrdit výhru se Šumicemi. Oba úkoly se svěřencům trenéra Potočného podařilo v ,,derby" s Fryštákem splnit. Jako bonus je může hřát páté místo v tabulce.

FC Fryšták - TJ Těšnovice  1:3 (0:1)

Branky: Mrázek, Černý, Slováček

Sestava: Zavadil D.-Brázdil,Mrázek, Šilinger,Pluhař,Chalupa,Suchánek,Urubek,Mršťák,Černý, Malát

střidali: Novotný,Labuda,Slováček

Komentář trenéra Potočného

Úvod utkání nám vyšel skvěle, hned ve 4 minutě po akci Chalupy zakončoval Mršťák, domácí brankář ho však vychytal. Hned o chvilku později už to vypadalo, že míč doputuje až do branky, domácí obrana však byla proti a míč z brankové čáry odkopla pryč. Byli jsme však i nadále aktivní, domácím toho příliš nedovolili. Ve 24 minutě po vysunutí Mrázka a kombinace s Mršťákem, se do zakončení dostal Urubek, ale domácí brankář byl opět připraven. Nám se podařilo ve 41 minutě po faulu na aktivně hrajícího Brázdila otevřít skóre hlavičkou Mrázka. Tím i první poločas skončil. Do druhé půle jsme museli udělat jednu změnu, kdy zraněného Mršťáka nahradil na place Novotný. Chtěli jsme být i nadále aktivní, ale během druhé půle se domácí více dostávali do hry a chvilkami nám zatápěli, naštěstí jejich šance končili na šestnáctce a branku neohrozili. V 59 minutě jsme si nepohlídali dlouhý nákop a domácí Hřebačka srovnal na 1:1. V 62 minutě viděl první žlutou kartu domácí Sklenář a po trestném kopu se hlavou na zadní tyč prosadil Černý. Od této branky jsme začali hrát spíše zezadu a čekali na chyby soupeře, měli jsme i pár dobrých akcí a střel ze střední vzdálenosti, žádná však v síti neskončila. Nutno říct, že domácí jsme taky do vyložené šance nepustili. V 89 minutě šel Černý sám na branku, ale obětavý spurt domácího Sklenáře mu tuto šanci sebral, avšak Černý přidržením míče a následnou kličkou Sklenáře obehrál a donutil jej faulovat, za což viděl domácí hráč druhou žlutou a dále červenou kartu. Poslední minuty nastaveného času už jsme se soustředili na obranu. V 92 minutě domácí zbytečně uspěchali autové vhazování mimo místo opuštění míče hrací plochy, následně otočený aut si vzal Novotný a našel rozběhnutého Chalupu, který ještě předložil míč Slováčkovi a ten v souboji jeden na jednoho domácímu brankáři nedal šanci. Tímto gólem i utkání skončilo, tři body jsme si dnes zasloužili.

Dalším utkaním našich mužů bude netradičně v sobotu 5.9. se Spartakem Hluk v Kroměříži